स्वास्थ्य

खाली पेटमा नखानुहोस् यी ५ खानेकुरा, जसले ग्यासको समस्या निम्त्याउँछ

एजेन्सी । राम्रो स्वास्थ्य सबैभन्दा ठूलो धन हो। राम्रो स्वास्थ्य औषधि बाट होइन तर उत्तम आहार बाट आउँछ। दौडधुपको जीवनमा हाम्रो खानपान बिग्रँदै गएको छ, जसका कारण ग्यासको समस्याले सबैलाई सताएको छ ।

खानपानमा गडबडीका कारण ग्यास बन्ने, पेटमा एसिडिटी हुने जस्ता रोगले निकै सताउछ । ग्यासको समस्या हुनुमा हाम्रो खानेकुराको महत्वपूर्ण भूमिका हुन्छ । जाडोमा हामी विभिन्न प्रकारका भुटेको चीज खान्छौं, जसका कारण एसिडिटील समस्या बनाएको हुन्छ । एसिडिटीका कारण पेट, छाती वा कहिलेकाहीँ टाउको पनि असाध्यै दुख्ने गर्छ ।

तपाईलाई थाहा छ त्यहाँ केहि खानेकुराहरू छन् जसले ग्यासको समस्या निम्त्याउँछ। बिहान खाली पेटमा यी खानेकुरा खाँदा ग्यासको समस्या धेरै बढ्छ । आउनुहोस् जानौं यस्ता ५ खानेकुराहरू जुन खाली पेटमा कहिल्यै खानु हुँदैन।

गुलियो आलुः मीठो आलु धेरै पौष्टिक तत्वहरूले भरिपूर्ण एक सुपरफुड हो, जसलाई खानका धेरै फाइदाहरू छन्। तर यदि यसलाई खाली पेटमा खाइन्छ भने यसमा पाइने ट्यानिन र पेक्टिनले ग्यास बढाउन सक्छ जसका कारण ग्यास्ट्रिकको समस्या हुन सक्छ । यसलाई खाली पेटमा सेवन गर्नाले मुटुको समस्या हुन सक्छ ।

सिट्रस फलः सिट्रस फल पनि खाली पेटमा खानु हुँदैन। सिट्रस फलफूलमा ग्यास बढाउने रसायन पाइन्छ, जसले ग्यासको समस्या निम्त्याउन सक्छ । तर, यसमा पाइने धेरै एन्टिअक्सिडेन्टले हामीलाई धेरै किसिमले फाइदा गर्छ ।

गरम मसालाः बिहान खाली पेटमा धेरै तातो मसला मिसाएर खाँदा पेट दुख्ने समस्या हुन्छ । यसले मुटुको समस्या पनि हुन सक्छ। खाली पेटमा गरम मसाला सेवन गर्दा ग्यास बढ्छ, जसले पेट दुख्ने समस्या पनि हुन सक्छ।

केरा: केरा खाली पेटमा खानु हुँदैन, यसले ग्यास पनि निम्त्याउँछ र ब्लोटिंग पनि हुन सक्छ, यद्यपि केरा धेरै फाइदाजनक छ।

सोडाः सोडाको बारेमा सबैलाई थाहा भएता पनि खाली पेटमा पिउँदा धेरै हानि हुन्छ, तर यसमा पाइने कार्बोनेट एसिडले पेटमा हलचल पैदा गर्छ, जसका कारण पेट दुख्न सक्छ ।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Close