रोचक

अचम्म न बेबी बम्प – न महिनावारी छुटेको छ , टाउको दुखेर भनेर अस्पताल पुगेकी महिला , ४ दिनपछि होश आउँदा आमा बनिसकेकी थिइन्…

आमा हुनु भनेको हरेक केटीले बाँच्न चाहने अनुभूति हो। कसैलाई नयाँ जन्म दिएर संसारमा ल्याउने अनुभूति आफैमा विशेष हुन्छ। गर्भवती हुँदा महिलाले धेरै कुरामा ध्यान दिनुपर्छ । किनकी उसको साथमा उसको पेटमा सानो जीवन बढ्दै गएको छ । यो संसारमा जो आउनु पर्छ। ९ महिना पेटमा सानो जिवन राखेर जन्म दिनु यस्तो अनुभूति हो जुन आफैले महसुस गरेकोले मात्र बुझ्न सक्छ । तर के हुन्छ यदि तपाईलाई थाहा छैन कि तपाई भित्र सानो जीवन बढ्दैछ भनेर ।

यो कसरी हुन सक्छ भन्ने सुन्दा अनौठो लाग्न सक्छ। तर हामी तपाईलाई आमा बनेकी एउटी केटीको बारेमा बताउनेछौं, तर त्योभन्दा पनि अचम्मको कुरा के छ भने, उनको नौ महिनासम्म महिनावारी नै छुटेको छैन, न त पेट नै निस्किएको छ, न त यस्तो अनुभूति गराउन सक्ने कुनै कुरा भएको छ की उनी आमा बन्न लागेकी छन्।

यो ओल्डहाम, ग्रेटर म्यानचेस्टरको इबोनी स्टीभेन्सनको कथा हो, जसलाई उनी गर्भवती भएको थाहा थिएन। वास्तवमा यस्तो भयो कि एबोनीलाई लामो समयदेखि टाउको दुखेको थियो। जसको उपचारका लागि उनी अस्पताल पुगेकी थिइन् । अस्पताल पुगेपछि उनी अचेत अवस्थामा पुगेकी थिइन् र चार दिनपछि होश आएपछि उनी बच्चाकी आमा बनेको थाहा भयो ।

इबोनी हाल कलेजमा स्पोर्ट्स फिजियोथेरापी पढिरहेकी छिन्। इबोनीले न त आफ्नो महिनावारी मिस गरेको र न बेबी बम्प भएको बताइन् । तर यसका बाबजुद उनी आमा बनिन्, इबोनीलाई यो कुरा पत्याउन निकै गाह्रो भयो ।

इबोनी युटेरस डिडेल्फिस रोगबाट पीडित थिए

जब एबोनीलाई अस्पतालमा भर्ना गरियो र कोमामा गइन्, डाक्टरहरूले उनको परीक्षण गरे, जसले एबोनीलाई गर्भाशय डिडेल्फिस भनिने मेडिकल अवस्थाबाट ग्रसित भएको थाहा भयो। यो रोगमा महिलाको शरीरमा दुईवटा पाठेघर हुन्छन्, जसमध्ये एउटा लुकेको हुन्छ । यो रोग 3000 मा एक महिला मा हुन्छ। एबोनीको एउटा पाठेघरमा अण्डा राख्नको लागि फलोपियन ट्युब थियो भने अर्कोमा थिएन। यस्तो अवस्थामा आमा बन्ने सम्भावना कम हुन्छ ।

रीक्षण गर्दा, डाक्टरहरूले एबोनी प्रिक्लाम्पसियाबाट पीडित भएको पत्ता लगाए। त्यसपछि डाक्टरले आमालाई भने र छिट्टै सुत्केरी गराउन भनेका थिए । त्यसपछि इबोनीको शल्यक्रिया भयो र उनले छोरीलाई जन्म दिइन् । जब इबोनीलाई ४ दिनपछि होश आयो, तब उनलाई थाहा भयो कि उनी आमा बनेकी छिन् ।

जब मेरो होश आयो, थाहा भयो आमा बनेको छ

यो सुनेर सुरुमा इबोनीले पत्याउनै सकेनन् । इबोनीले भने, “जब म ब्यूँझें, मलाई नर्सहरूले मेरो बच्चा भएको बताए र मैले केही भन्नु अघि नै उनीहरूले बच्चालाई मेरो छातीमा राखे भन्ने सम्झन्छु।” अब यो अनौठो लाग्न सक्छ तर मैले उनीहरूलाई बच्चालाई लैजान आग्रह गरें किनभने मलाई लाग्यो कि उनीहरूमा केही गलतफहमी छ। पछि मेरी आमा र डाक्टरहरूले उहाँको रोगको बारेमा बताउनुभयो।

इबोनीले अहिलेको लागि आफ्नो पढाइ जारी राख्ने र छोरीको हेरचाह उनकी आमाले गर्नेछिन् भनी बताइदिनुहोस्।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Close