समाचार

दीपावलीको सरसफाईमा यी ५ चिज पाउनुभयो भने बुझ्नुहोस्, यसपटक माता लक्ष्मी तपाईंसँग प्रसन्न हुनुहुन्छ

यी चीजहरूले तपाईको भाग्य ल्याउँदछ

नवरात्र सकिएपछि मानिसहरु दीपावलीको पर्खाइमा बस्न थाल्छन् र यो दीपावलीको पर्वलाई कसरी थप विशेष बनाउने भन्ने योजना बनाउन थाल्छन् । दीपावलीको तयारीमा सरसफाई पहिलो कुरा हो ।

आज हामी तपाईलाई दीपावलीको सरसफाईसँग सम्बन्धित केही यस्ता विश्वासका बारेमा बताउन गइरहेका छौँ । भनिन्छ कि दीपावली भन्दा पहिले सरसफाईमा केहि विशेष कुरा मिल्यो भने यस पटकको दीपावली धेरै विशेष हुने छ र तपाईलाई माता लक्ष्मीको कृपा पनि मिल्ने विश्वास गरिन्छ । आउनुहोस्, जानौँ

खल्ती वा पर्समा पैसा

दीपावलीको सरसफाईमा, मानिसहरू प्रायः आफ्नो तख्ताहरू पुनः सफा बनाउँछन् र पुराना र फुकेका लुगाहरू हटाउछन्। वा लामो समयदेखि प्रयोगमा नआएका यस्ता पर्सहरू पनि हटाउनुहोस्।

यदि तपाईंले यस्तो पर्स वा लुगाको खल्तीमा पैसा फेला पार्नुभयो, जसको बारेमा तपाईंलाई याद छैन भने, यो धेरै भाग्यशाली मानिन्छ। यदि तपाईलाई पनि यस पटक सरसफाईमा केही धन प्राप्त हुन्छ भने यसलाई लक्ष्मीको कृपा मानेर धार्मिक कार्यमा मात्र प्रयोग गर्नुहोस् । यसो गर्नाले तपाईको घरमा कल्याण हुनेछ।

मयूरको प्वाँख

दीपावलीको सरसफाइमा मानिसहरूले आफ्नो पूजा घरलाई राम्ररी सफा गर्छन् र पुराना वा बिग्रिएका सामानहरू निकाल्छन्। पूजा घरको सरसफाई गर्दा मयूर वा मुरली भेटिएमा खुसी हुनुपर्छ ।

यी दुवै कुरा भगवान विष्णुका अवतार कृष्णसँग सम्बन्धित मानिन्छन् । अचानक यी कुराहरु भेट्नुको अर्थ विष्णुकी पत्नी मानिने देवी लक्ष्मी तपाईमाथि प्रसन्न हुनुहुनेछ ।

शंख वा जुवा

शंख र गाईको प्रत्यक्ष सम्बन्ध देवी लक्ष्मीसँग रहेको मानिन्छ । दीपावलीको सरसफाईमा अनावश्यक चीजहरू हटाउने क्रममा शंख वा शंक आकारका जुवा फेला परेमा त्यसलाई भगवानको कृपा मानेर गंगा जलले धुनुहोस् र आफ्नो धनको स्थानमा राख्नुहोस्।

यसो गर्नाले तपाईको घरमा सुख–समृद्धिको स्थापना हुन्छ। यसका साथै घरको सरसफाई गर्दा पुरानो क्यालेन्डरमा प्रायः भगवानको तस्विर पाइन्छ । यी तस्बिरहरू भुलेर पनि फ्याँक्नु हुँदैन। बरु, उनीहरूलाई छोराछोरीको पढ्ने ठाउँमा राख्नुपर्छ। यसो गर्नाले बच्चाको बुद्धि तेज हुन्छ।

भान्साको सरसफाईमा यो कुरा भेटियो

दीपावलीमा महिलाहरूले भान्साकोठा सफा गर्ने र पुरानो वा बिग्रिएको दाल वा अन्य खानेकुरा फाल्ने गर्छन्। यदी तपाईले कतै नुन नलागेको चामल पाउनु भयो, जसको बारेमा तपाईलाई थाहा छैन वा तपाईले बिर्सनुभएको छ भने, यसलाई आफ्नो भाग्यको रूपमा लिनुहोस्।

अक्षत माता लक्ष्मी र शुक्र दुबैसँग सम्बन्धित छ र दुबैले हाम्रो जीवनमा भौतिक सुविधा र सुख प्रदान गर्दछ। यस्तो चामललाई खानामा प्रयोग नगर्नुहोस्, तर पूजासँग सम्बन्धित काममा प्रयोग गर्नुहोस्।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Close