समाचार

फेसवुकका सीइयो मार्क जुकरवर्ग र उनकी पत्नी प्रिसिलालाई उनकै घरमा काम गर्ने २ महिलाले लगाए यस्तो आरोप

एजेन्सी । फेसबुकका सीईओ मार्क जुकरबर्ग र उनकी श्रीमती प्रिसिला चानविरुद्ध आफ्नै घरमा काम गर्ने दुई पूर्व कर्मचारीले मु द्दा दायर गरेका छन् । दुबै पूर्व कर्मचारी मिया किंग र जोन डोले लियाम बुथका मार्क जुकरबर्गको गृह सुरक्षा इन्चार्जमा काम गरे।

मिया किंग र जोन डोले आरोप लगाए कि उनीहरूका मालिक, लियाम बुथले उनीहरूलाई जातिवादी र समलिंगी रूपमा दु र्व्य वहार गरे।
मिया किङ र जोन समलिङ्गी थिए उनीहरुले आफुहरुलाई अर्बपति जुकरबर्ग दम्पतीले नस्लवादी र समलैंगिक टिप्पणी गरेको दावी गरेका छन् । मिया किंगले आफूमाथि जहिले पनि जातिय टिप्पणी गरेको बताइन् ।

उही समयमा, जोन डोले यो पनि दावी गरेकी छन् कि एक कर्मचारीको रुपमा काम गर्दा कथित रूपमा उनको समलैंगिकताको बारेमा बारम्बार टिप्पणी गरीन् । सन् २०१८ मा एक सुशी रेस्टुरेन्टमा उनलाई क म्म रमा थप्पड हा ने। यो भनिएको छ कि लियाम बुथ एक पूर्व गुप्त सेवा एजेन्ट हो, जो एक पटक राष्ट्रपति बराक ओबामाको सुरक्षा सेवा द्वारा पोस्ट गरिएको थियो।

मार्क जुकरबर्ग र प्रिसिला चानले यी दावीहरूलाई अस्वीकार गरेका छन्। उनका निजी प्रवक्ता बेन लाबोल्टले एक विज्ञप्तिमा भने कि कम्पनीको आन्तरिक अनुसन्धानले यसको कुनै प्रमाण फेला पारेको छैन। ूजस्तै हामीले पहिले भनेका छौं, जब यी दावीहरू अज्ञात रूपमा मिडियामा दुई वर्ष पहिले ली क भए, हामीले आन्तरिक अनुसन्धान गर्‍यौं,ू लेबोल्टले भने।

प्रवक्ता बेन लाबोल्टले भनेस् ुहाम्रा कर्मचारीहरूको कुनै पनि गुनासोलाई गम्भीरताका साथ लिइन्छ र अनुसन्धान गरिन्छ, हामी परिवारको कार्यालयमा काम गर्ने कर्मचारीहरुको टोलीमा गर्व गर्छौं र हामी विश्वस्त छौं कि हाम्रा सहयोगीहरूलाई अन्यायपूर्ण रूपमा अपमानित गर्ने प्रयास गर्ने यी दावीहरू असफल हुनेछन्।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Close