अन्तरास्ट्रिय

तालिवानको बारेमा मशहुर गायक जावेद अख्तरले यस्तो बोलेपछि भारतमा हंगामा, उनको घर अगाडी प्रदर्शन

एजेन्सी । चर्चित गायक तथा लेखक जावेद अख्तर आफ्नो बयानलाई लिएर विवादमा छन्। वास्तवमा उनले तालिबानलाई आरएसएस वीएचपी र बजरंग दलसँग तुलना गरेका कारण अहिले भारतमा हंगामा भएको छ । धार्मीक संगठन भनेका तालिबान जस्तै हुन् भन्दै उनले वयान दिएका थिए । जस कारण, लेखक विरुद्ध मुम्बई पुलिस मा उजुरी दर्ता गरिएको छ।

सीआईएसएफका एक वकिलले आफ्नो गुनासोको प्रतिलिपि आफ्नो ट्विटर ह्याण्डलमा सेयर गरेका छन्। यो प्रति साझा गर्दै उनले लेखे, ुमैले जावेद अख्तरको बिरुद्ध मुम्बई पुलिसमा उजुरी गरेको छु। यो उजुरी मा मैले लेखेको छु कि लेखकले जानबूझेर आरएसएस, विहिप र बजरंग दल को अपमान गरेका छन्।

उनले आरएसएस, वीएचपी र बजरंग दलको तुलना तालिबानसँग गरेका छन्, मैले जावेद अख्तरको आवासीय पुलिस स्टेशनमा यो उजुरी दर्ता गराएको छु। उनले अगाडि लेखेका छन्, ‘मैले पुलिसलाई यो गुनासोलाई छिटो भन्दा छिटो एफआईआरमा रूपान्तरण गर्न भनेको छु।

उही समयमा, लेखकको यो विवादास्पद बयान पछि, भाजपा संग सम्बन्धित धेरै युवा नेताहरु जुहू मा जावेद अख्तर को घर अगाडी विरोध प्रदर्शन गर्न पुगेका छन् । प्रदर्शनकारीहरुले भने, ‘आरएसएसले सबै मानिसहरुलाई उनीहरुको खराब समयमा मद्दत गर्दछ। जावेद अख्तर कसरी तालिबान संग तुलना गर्न सक्छन् ? आफ्नो वयानका लागि माफी माग्नुपर्ने उनीहरुको माग छ ।

जावेद अख्तरले राष्ट्रिय स्वयंसेवक संघ (आरएसएस) लाई तालिबानसँग तुलना गरेका छन्। उनले भनेका छन कि आरएसएस लाई समर्थन गर्नेहरुको मानसिकता तालिबान जस्तै छ। उनले यो पनि भनेका छन कि आरएसएस लाई समर्थन गर्नेहरुले आत्म(परीक्षण गर्नु पर्छ।

एक अंग्रेजी समाचार च्यानललाई दिएको अन्तर्वार्तामा जावेद अख्तरले भनेका थिए कि आरएसएस, वीएचपी र बजरंग दल जस्ता संगठन तालिबान जस्तै छन्। भारतको संविधान उनीहरुको बाटोमा बाधा बन्दै गएको छ। यदि थोरै मौका दिईयो भने, उनीहरु सीमा पार गर्न संकोच गर्दैनन्।

एकै साथ, जावेद अख्तर, जो अफगानिस्तान मा तालिबान को सत्ता क ब्जा गर्न को लागी अनिच्छुक थिए भारतीय मुसलमानहरुको एक वर्गको आलोचना गरे, दक्षिणपन्थी संसारमा एक छ भने। भारतमा अल्पसंख्यकहरुको भीड लिन्चिंग को केहि घटनाहरु मा, अख्तरले भने, ूयो एक पूर्ण तालिबान बन्ने फुल ड्रेस रिहर्सल हो। उनीहरुले तालिबानको रणनीति अपनाइरहेका छन्। उनीहरु एउटै मान्छे हुन्, नाम मात्र फरक छ। भारतको संविधान उनीहरुको लक्ष्य र उनीहरुको बीचमा आउँदैछ, तर यदि मौका दिइयो भने उनीहरु यो सीमा पार गर्नेछन्।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Close