रोचक

‘स’म्भोग अघि म’हिलाको ९ रु’चिहरु, जुन हरेक पु’रुषले जा’न्नै पर्ने हु’न्छ’ ।

से’क्स सम्ब’न्ध पुरुष र महिलाबीचको प्राकृतिक आकर्षणको मुख्य कारण हो । तर से’क्स स’म्बन्ध राख्दा महिला र पुरुषको मनमा कस्तो भाव आउँछ भन्ने विषयमा सबैलाई कौतुहलता हुन्छ ।यस विषयमा धेरै अध्यन भएका छन् भने लेख रचना समेत लेखिएका छन् । पछिल्लो पटक गरिएको एक शोधले महिलाले के चाहन्छन् भन्ने विषयमा नयाँ तथ्य बाहिर ल्याएको छ ।यौ’न विज्ञको सहभागितामा ७०० महिलामा गरिएको अध्यनबाट महिलाहरुले यौ’न स’म्बन्धको बेला के सोंच्छन् भन्ने तथ्य बाहिर आएको हो ।

यौ’न क्रि’डामा पुरा ध्यान महिलाहरु आफ्नो पार्टनरले पुरै ध्यान यौ’न सम्ब’न्धमै देओस भन्ने चाहन्छन् । सर्वेमा सहभागी करिव ४२ प्रतिशत महिलाले आफूलाई ध्यान दिएको महसुस भए पुरुषको प्यार बढी अनुभव हुने बताएका थिए । आँखाको हाउभाउ, मुखको क्रि’याकलाप, चु’म्बन, ओंठमा चुम्ब’न वा संवे’दनशील अं’गमा स्प’र्ष यौ’न सम्प’र्कको समयमा महिलालाई मन पर्ने अध्यनको निष्कर्ष छ ।

पाकक्रि’डामहिलाहरु यौ’न स’म्पर्क शुरु हुनु अघि गरिने क्रिया’कलापमा बढि चाख राख्छन् । पाक क्रि’डाको माध्यमबाट आफूलाई पुरै उत्ते’जित तुल्याएपछि मात्र यौ’न सम्प’र्क शुरु होस् भन्ने महिलाको चाहाना हुन्छ । सर्वेमा सहभागी अधिकाँश महिलाले पुरुषहरु से’क्सको विषयमा अलि रचनात्मक र महिलालाई तयार गर्ने कुरामा विचार गर्नु पर्ने बताएका थिए ।

आन’न्द र सन्तु’ष्टीकिंसले इन्स्टिच्यूटले गरेको शोधमा महिलाले पनि पुरुष जस्तै कण्डो’म नलगाइ यौ’न स’म्पर्क गर्दा बढी सन्तुष्टी हुने बताए । यद्यपी क’ण्डोम लगाउँदा बढी सुरक्षित महसुस हुने उनीहरुको भनाइ थियो ।विस्तारैयौ’न क्रि’डाका लागि हता’रिने पुरुष महिलालाई मन पर्दैन । उनीहरु आफ्ना संवेदन’शील कोमल अं’गमा पुरुषले दुख्ने गरी केही पनि नगरुन् भन्ने चाहन्छन् । संवेद’नशील अंगसँग संवेदन’शीलरुपमै प्रस्तुत भएको उनीहरुलाई मन पर्छ।

वातावरणशोधमा सहभागी अधिकाँश महिलाले उपयुक्त मौषम वा वातावरण नबने यौ’न आन’न्द लिन नसकिने बताए । चिसो मौषममा चिसा खुट्टा लिएर पुरुष यौ’न क्रि’डा गर्न तयार भएपनि महिलालाई त्यसले गाह्रो हुने उनीहरुको भनाइ थियो । त्यसैगरी गर्मीमा से’क्सको चाहाना र आ’नन्द बढी हुने महिलाको अनुभव छ ।आ’सनको भूमिका यौ’न क्रि’डामा आ’सनको भूमिका पनि महत्वपूर्ण हुने महिलाको भनाइ छ । महिलाका अनुसार सुता’एर उनीहरुको तल २(३ सिरानी राखेर यौ’न क्रि’डा गर्दा महिलाले बढी सन्तु’ष्टी अनुभव गर्ने गर्छन् ।

तर सु’तेका पुरुषमाथि चढेर यौ’न स’म्पर्क गर्दा पनि म’जा आउने उनीहरुको भनाइ छ । त्यसै गरी अधिकाँश महिलाले ड’गी स्टाइ’ल अर्थात महिला चार हात खुट्टा टे’केर बस्ने र पुरुषले पछाडीबाट यौ’न क्रि’डा गर्ने पोजिसन सबै भन्दा आनन्ददायी रहेको बताए ।विभिन्न तरिकाअष्ट्रेलियन से’क्स रिसर्चर जूलियट रिचटर्स भन्छन् सर्वेमा सहभागी पाँच जनामा एक महिला मात्र सामान्य तरिकाको से’क्सबाट च’रम अवस्थामा पुगेका थिए । ९० प्रतिशत युवतीले पुरुषले मु’खको प्रयोग गरेपछि मात्र च’रम आन’न्दमा पुग्ने बताएका थिए ।

संवे’दनशील अं’गको पहिचानमहिला शरीर आफैमा संवेद’नशील चिज हो । तर पुरुषहरु आफ्नै जस्तो गरेर महिलासँग ब्यवहार गर्छन् । से’क्सको शोधका क्रममा महिलाहरु यो’नीको माथिल्लो भित्री भागमा हुने स्पटमा स्प’र्ष भए निक्कै छिटो आनन्दित हुने पत्ता लागेको छ । यसका लागि औंलाको प्रयोग महत्वपूर्ण हुन्छ ।थाकेको बेला वा निद्रामा महिला उ’त्तेजित हुँदैनन्पुरुषहरु अधिकाँश समय यौ’नका लागि तयार रहेपनि महिलाको अलि फरक हुन्छ । उनीहरु थाकेको बेला वा निद्राको बेला उत्ते’जित हुने सम्भावना निक्कै कम हुन्छ । त्यस्तै उनीहरु थाकेको बेला यौ’न आन’न्दमा पुर्याउँछु भन्नु पनि मु’र्खता हुन्छ।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close